INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Arrestohet bashkëshorti i ministres shqiptare

Arrestohet bashkëshorti i ministres shqiptare

Publikuar më: 10:54 13-05-2019

Deputeti Dardan Molliqaj është arrestuar nga policia e Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur Partia Socialdemokrate që thotë se arrestimi është kryer për pjesëmarrje të deputetit në një protestë të zhvilluar para 4 viteve.

“Molliqaj është arrestuar nën arsyetimin për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti, në vitin 2015. Arrestimi i deputetit në fjalë ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore. Për këtë arsye, ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme”, thuhet në njoftimin e PSD-së. 

Dardan Molliqaj është bashkëshorti i ministres shqiptare të Arsimit, Besa Shahi. Ata vetëm pak muaj më parë kurorzuan dashurinë e tyre me martesë. Ceremonia u zhvillua në Tiranë.

Article Logic
Execution time: 0.0034561157226562