INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Adolf Hitler, Joseph Stalini dhe Enver Hoxha, tre diktatorët më të tmerrshëm kanë pasur këto shenja HOROSKOPI

Adolf Hitler, Joseph Stalini dhe Enver Hoxha, tre diktatorët më të tmerrshëm kanë pasur këto shenja HOROSKOPI

Publikuar më: 14:42 09-07-2018

Më poshtë do të shikoni 3 diktatorët më të tmerrshëm të botës... Për të gjithë ata që e pëlqejnë astrologjinë do t’ju tregojmë shenjat e tyre të Horoskopit.

Adolf Hitler – Diktatori famëkeq i Gjermanisë, është i njohur për metodat e tij të cnjerëzore të shfarrosjes. Bëmat e Hitlerit, ende friksojnë botën, dhe nuk ka pluhur kujtese ti mbulojë ato. Hitleri i përkiste shenjës së Demit. Ata janë të njohur si njerëz kokëfortë, jo tolerantë dhe ambicioz, karakteristika këto që i gëzonte edhe Hitleri.

PROD-Adolf-Hitler-whrend-einer-Rede.jpg

Joseph Stalin – Ai ishte diktatori i Rusisë në vitet 30. Stalini, ka lindur më 18 dhjetor 1878, dhe i përket shenjës së Shigjetarëve. Fillimisht ai u nis si një revolucionar, i cili përfundoi të ishte një diktator. Një nga karakteristikat e Shigjetarëve është dëshira për ndryshim, dhe të paturit kontroll, dhe historia ka treguar që diktatori rus, i gëzonte këto karaktristika.

stalin2.jpg

Enver Hoxha – Të gjithë shqiptarët që kanë pasur fatin e keq të jetojnë në kohën e komunizmit, e dinë se sa shumë vuajtje i shkaktoi diktatori Hoxha këtij populli. Krimet e tij dhe internimet, ishin të shumta dhe të pamëshirshme, dhe është cudi që ai i përket shenjës së Peshores. Hoxha ka lindur më 16 tetor, dhe është Peshore. Të lindurit e kësaj shenje, njihen si njerëz paqësorë dhe tolerant, cilësi këto që nuk janë parë te Hoxha. Fakti që Peshoret i duan gjërat vetëm sipas mënyrës së tyre, dhe nuk marrin opinionin e askujt, mund të jetë një nga karakteristikat që gëzonte Hoxha.

c914004c00c6fdccd215b17a585acc1a.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0071210861206055