INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dëshironi të dobësoheni në një kohë të shkurtër? Mos humbni më kohë, bëni këto 3 gjëra!

Dëshironi të dobësoheni në një kohë të shkurtër? Mos humbni më kohë, bëni këto 3 gjëra!

Publikuar më: 15:19 09-07-2018
Ka shumë mënyra për të humbur peshë.
Megjithatë, shumica e tyre do t'ju bëjnë të uritur dhe të pakënaqur. Nëse nuk keni vullnet të hekurt, atëherë uria do t'ju bëjë që të hiqni dorë nga këto plane shpejt.
 
Plani i përshkruar këtu, sipas intv.al është ky:
-Zvogëloni oreksin tuaj në mënyrë të konsiderueshme.
-Përmirësoni shëndetin tuaj metabolik në të njëjtën kohë.
1. Mos konsumoni më  sheqerna 
Pjesa më e rëndësishme është zvogëlimi i sheqernave.
Kur ta bëni këtë, nivelet tuaja të urisë zbresin dhe ju përfundoni duke ngrënë shumë më pak.
Një përfitim tjetër është se ai ul nivelet e insulinës, duke i detyruar veshkat të derdhin natriumin dhe ujin e tepërt jashtë trupit tuaj. Kjo redukton peshën dhe peshën e panevojshme të ujit .
2. Konsumoni , yndyrë dhe perime
Secili nga ushqimet tuaja duhet të përfshijë një burim proteinash, një burim yndyre dhe perimesh.
Ndërtimi i ushqimeve tuaja në këtë mënyrë automatikisht do të sjellë marrjen e karbohidrateve në intervalin e rekomanduar prej 20-50 gram në ditë.
Burimet e proteinave
Mishi
Peshku dhe prodhimet e detit
Vezë
3. Stërvituni 3-4 herë në javë
Opsioni më i mirë është të shkoni në palestër 3-4 herë në javë. Bëni një ngrohje dhe ngrini disa pesha. Nëse jeni të rinj në palestër, kërkoni një trajner për disa këshilla.
Me heqjen e peshave, sipas intv.al ju do të digjni  shumë kalori dhe do të parandaloni që metabolizmi juaj të ngadalësohet, gjë që është një efekt i përbashkët anësor i humbjes së peshës.
Burimi: Health Line
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0074529647827148