INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dëshironi një trup të bukur? Zbuloni disa sekrete të kinezëve për t’u dobësuar!

Dëshironi një trup të bukur? Zbuloni disa sekrete të kinezëve për t’u dobësuar!

Publikuar më: 14:05 28-04-2017
Të gjithë e pyesni  veten në lidhje me dietën që duhet të mbani, por rezultati është ai që ka rëndësi.
Ja ku vjen dieta kineze, e cila do t’ju ndihmojë të humbisni në peshë shumë shpejt. Sipas intv.al ja çfarë duhet të konsumoni:
1. Në çdo vakt konsumoni oriz
Për kinezët ushqimi  i stinës është orizi. Ata nuk e konsumojnë pothuajse në çdo vakt dhe nuk marrin shumë kalori.  Ai është i payndyrshëm dhe i pasur me fibra. Mos harroni!
2. Hani derisa të ngopeni
Kinezët nuk ngrihen nga tavolina pa u ngopur, ndryshe nga perëndimorët. Kjo gjë i ndihmon të mos kenë një çrregullime. Gjithashtu metabolizmi i trupit funksionon edhe më mirë.
3. Mos konsumoni ushqime të thata
Ushqimet e lëngshme janë shumë krysore për vaktet e përditshme të kinezëe. Mos harroni se ushqimet e thata ju shtojnë në peshë dhe nuk do mundeni dot t’i hiqni me lehtësi.  Supa, ose pjatat me ushqime të lëngshme janë ideale për të pasur një trup të bukur.
4. Pini çaj jeshil
Kinezët e konsumojnë shumë çajin jeshil, pasi i ndihmon tretjen dhe rregullon metabolizmin. Duhet ta konsumoni sa më shumë gjatë ditës dhe do shikoni rezultatet e mira.
Burimi: Health
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0040349960327148
array(1) { ["section"]=> string(83) "deshironi-nje-trup-te-bukur-zbuloni-disa-sekrete-te-kinezeve-per-t-u-dobesuar-26671" }