INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
2019 trokiti! Si mirëpritet Viti i Ri në botë [FOTO/ VIDEO]

2019 trokiti! Si mirëpritet Viti i Ri në botë [FOTO/ VIDEO]

Publikuar më: 10:43 01-01-2019

E gjithë bota tashmë ka mirëpritur Vitin e Ri 2019. Mes spektaklit të fishekzjarreve lamë pas 2018 duke shpresuar për ditë më të mira.

Sidnei mbetet mbreti i magjisë së fishekzjarreve dhe ndër vendet e para që mirëpret vitin e ri.

Një spektakël piroteknik ndriçoi qiellin australian ndërsa me qindra qytetarë shijonin në rrugë magjinë shumëngjyrëshe.

Viti 2019 trokiti tashmë në shumë vende të botës Europë, Hong Kong, Kore Singapore.

Përmes këtyre fotove të udhëtojmë pak e të shijojmë magjinë e dhuruar në disa shtete.

v8.PNG

v7.PNG

v6.PNG

v5.PNG

v4.PNG

v3.PNG

v2.PNG

v1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0039870738983154