INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Shpërthen Basha në Kuvend: “Rama erdhi si Rilindas po ikën si taleban”

Shpërthen Basha në Kuvend: “Rama erdhi si Rilindas po ikën si taleban”

Publikuar më: 12:53 02-11-2017
Kreu i Partisë Demokratike ka shpërthyer në sallën e Kuvendit Kundër Edi Ramës. Duke e bërë direkt përgjegjës për kanalizimin e vendit dhe ngjitjen e krimit në pushtet, Basha tha se kryeministri e ka kthyer vendin rrezik për qytetarët e saj. Lulzim Basha: Aty ka korrupsion dhe krim, aty nuk ka zhvillim. Aty ku mbillet droga është e kotë të mbahet interpelancë për karrotat e Divjakës. Nuk ka mollë e karota aty ku sundon krimi. Vendet që kanë rënë në pushtetin e drogës janë zhytur në humnerën e mjerimit. Kudo ku droga është lejuar si alternativë ekonomike ka rënë shkatërrimi. Droga dhe varfëria janë vëllezër siamezë. Nuk është rastësi që Shqipëria është edhe importuesi më i madh i drogës në Europë dhe vendi më i varfër. Dy vitet e fundit Shqipëria ka vendosur një record historik, nuk ka asnjë investim të huaj. E vetmja risi ekonomike që ka sot vendi është risia e klaneve mafioze të drogës dhe të krimit. Në vend të investitorëve të huaj Shqipërinë e vizitojnë prokurorë anti-mafia, ministra të Brendshëm dhe ushtarakë të vendeve të tjera, të tmerruar nga pasojat e drogës. Shqipëria dhe Afganistani, talebanët dhe Edi Rama janë furnizuesit më të mëdhenj të drogës në Europë. Rama erdhi në pushtet si rilindas dhe po ikën si taleban”.

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00473594665527
    array(1) { ["section"]=> string(73) "shperthen-basha-ne-kuvend-rama-erdhi-si-rilindas-po-iken-si-taleban-40733" }