INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: Raporti i DASH konfirmon shqetësimet tona për qeverinë e korruptuar dhe drejtësinë e kapur

Basha: Raporti i DASH konfirmon shqetësimet tona për qeverinë e korruptuar dhe drejtësinë e kapur

Publikuar më: 13:50 21-04-2018

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit konfirmon shqetësimet që ka ngritur më herët Partia Demokratike. Kështu ka deklaruar kreu demokrat Lulzim Basha në një deklaratë për mediat. Për liderin e opozitës këtë herë janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që pasqyrojnë realitetin e trishtë të Shqipërisë.
‘Meqë raporti është i qartë dhe i kuptueshëhm për të gjithë nuk ka nevojë për shumë komente. Për fat të keq është një pasqyrë e vërtetë e realitetit të trishtë të Shqipërisë, këtë herë i përcjellë nga SHBA. Janë disa shtylla kryesore, ku ndalet raporti i DASH, si, zgjedhjet të blera, qeveri e korruptuar, drejtësi e kapur, media të kapura. Çdokush mund t’i lexojë këto vargje që janë online në anglisht. Flitet për arrestime, mbajtje të paligjshëm të qyetarëve në polici, këto janë shqetësime të ngritura edhe më herët nga PD”, tha Basha.

Article Logic
Execution time: 0.0035500526428223