INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Prestigjiozja TIME shpall 10 këngët e vitit 2017: Triumfuese kjo shqiptare [VIDEO]

Prestigjiozja TIME shpall 10 këngët e vitit 2017: Triumfuese kjo shqiptare [VIDEO]

Publikuar më: 15:26 05-12-2017

Pa fund këngë të suksesshme por në vendin e parë shpallet kjo shqiptare...

Shqiperia keto vite është perfaqesuar denjësisht nga yjet e muzikes si Rita Ora, Bebe Rexha, Era Istrefi  Dua Lipa apo edhe shumë personazhe te tjerë. Revista prestigjioze amerikane TIME, ka renditur top këngët që shënuan histori gjatë vitit 2017. Dhe ajo që ka thyer rekorde është Dua Lipa me këngën “New Rules”./intv.al/

Ja renditja e plotë:

10. Kelsea Ballerini, “Legends”

9. JAY-Z, “Story of O.J.”

8. Selena Gomez, “Bad Liar”

7. Cardi B, “Bodak Yellow”

6. Portugal, The Man, “Feel It Still”

5. King Krüle, “Biscuit Town”

4. Frank Ocean, “Chanel”

3. Luis Fonsi & Daddy Yankee, “Despacito”

2. St. Vincent, “New York”

1. Dua Lipa, “New Rules”

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00077390670776367
    array(1) { ["section"]=> string(85) "prestigjiozja-time-shpall-10-kenget-e-vitit-2017-triumfuese-kjo-shqiptare-video-44002" }