INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Naftëtarët në këmbë drejt Tiranës[VIDEO]

Publikuar më: 10:34 27-12-2017

Naftëtarët e Fierit dhe të Ballshit janë nisur drejt Tiranës në këmbë. Janë mbi 1000 punëtorë që kërkojnë pagat e prapambetura dhe shlyerjen e sigurimeve shoqërore e një pjesë e tyre po bëjnë këtë sakrificë sublime në të ftohtë për të mbërritur në Tiranë me këmbë.

“Kryeministri të ndërhyjë, të mbajë premtimin. Do shkojmë deri në vetëflijim o sot o kurrë”, tha një prej naftëtarëve.
Në muajin shkurt të këtij viti një marrëshim i tillë u mbajt për 3 ditë dhe nga banorët e Zharrëzës, të cilëve të paktën 70 shtëpi iu ishin dëmtuar nga punimet e kryera nga një kompani naftënxjerrëse. Një pjesë e madhe e tyre pasi u dëgjuan nga pushtetarët arritën të marrin dëmshpërblimin.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028021335601807
    array(1) { ["section"]=> string(39) "naftetaret-ne-kembe-drejt-tiranes-45993" }