INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kryeministri përlotet dhe kthehet në ‘’Babagjyshin e Vitit të Ri’’. Shihni momentin emocionues [FOTO]

Kryeministri përlotet dhe kthehet në ‘’Babagjyshin e Vitit të Ri’’. Shihni momentin emocionues [FOTO]

Publikuar më: 16:18 31-12-2017

Këtë të dielë të gjithë shikuesit e ‘’Diela Shqiptare’’ janë përlotur të gjithë, kjo pasi tek rubrika “Ka një mesazh për ty” kanë qenë personazhe me histori mjaft të vështirë. E para ishte një vajzë me emrin Eriglisa Lami, e cila edhe pse me universitet i thonë puno si fshesaxhie në Bashkinë e Laçit gjithashtu ka kaluar një sërë dhimbjesh shumë të ndryshme deri tek puna vullnetare me fëmijët në nevojë me të cilët pasi tregon se do donte të bënte diçka për ta. Ndërsa historia e dytë ka përlotur Arditin edhe vetë kryeministrin, Edi Rama. Bëhet fjalë për historinë e Leos, i cili eshte 9 vjeç por nuk mund të ecë edhe pse ka bërë disa ndërhyrje. Ai ka shpresë që një ditë do të ecë në këmbë. I duhet fizioterapi dhe nuk kanë shumë mundësi financiare por që ka shkruar një letër “Babagjyshi i Vitit të Ri”. Personat nuk ishin ne dieni se kryeministri Rama po i shihte dhe se ishte brenda televizionit. Por në mbarim ishte surpriza e madhe. Kryeministri Rama u gjend si “Babagjyshi i Vitit të Ri”, duke bërë të mundur keshtu një taksi që ta çojë për ditë në shkollë dhe ta marrë. Jo vetëm një kukull për motrën e tij të vogel por shumë dhurata si dhe premtoi se do të bëjë ç’mos që ai të ecë në këmbë. Ndërsa Eriglisës, pozicionin si Këshilltare e ministrit për çështjet sociale./intv.al/ 

infghj.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00092697143554688
    array(1) { ["section"]=> string(100) "kryeministri-perlotet-dhe-kthehet-ne-babagjyshin-e-vitit-te-ri-shihni-momentin-emocionues-foto-46367" }