INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përmes një metafore, Rama i drejton një ftesë publike Bashës

Përmes një metafore, Rama i drejton një ftesë publike Bashës

Publikuar më: 11:51 18-04-2018

Kryeministri Rama gjatë takimit me Shefen e Politikës së Jashtme të BE, mes të tjerash i ka dërguar një ftesë Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Ai tha në mënyrë metaforike se duhet të bashkohen në një skuadër kombëtare nën fanellën kuqezi për të bindur vendet anëtare se Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Gjithashtu e këshilloi që të mos hedhë baltë mbi Shqipërinë dhe të mos ushqejë deputetët e forcave të ndryshme të vendeve të BE, që t’i vendosin shkopinj nën rrota vendit.

“Ftoj Bashën të bëhemi një skuadër kombëtare me fanellën kuqezi, dhe t’u kërkojmë të gjithë atyre që na vizitojnë në Shqipëri respekt për këtë vend, boll kemi të huaj që na vendosin shkopinj nën rrota. Jam dakord me Bashën, negociatat shtojnë presionin për ti bërë gjërat më thellë. Tani përballemi me jetën reale të politikës së Europës,” tha Rama.

Article Logic
Execution time: 0.0036499500274658