INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
iPhone ndryshon sërish.Funksioni i ri gati për lançim

iPhone ndryshon sërish.Funksioni i ri gati për lançim

Publikuar më: 14:00 09-11-2018

Një nga dallimet mes iPhone XS dhe XR është mungesa e mbështetjes së fundit për 3D Touch, veçori që ju lejon të shtypni pak më shumë në ekranin e telefonit tuaj për të hyrë në shortcuts të caktuara ose opsione te tjera . Megjithatë, me iOS 12.1.1, thuhet do të ofrojë një nga ato karakteristika të 3D Touch - duke zgjeruar opsionet tek pronarët e iPhone XR.


Haptic Touch ishte një veçori e prezantuar me iPhone XR që ju lejon të merrni disa nga funksionaliteti i njëjtë si 3D Touch . Apple më parë planifikoi të zgjeronte aftësitë e Haptic Touch, dhe duke i lejuar përdoruesit të kene mundesi ti bëjn expand njoftimet në iOS 12.1.1
Është pak e çuditshme që, siç vë në dukje Apple, ky funksionalitet i njëkohshëm është tashmë i disponueshëm në iPads pa asnjë prej tyre që ka teknologjinë Haptic Touch të prezantuar me iPhone XR. Kjo do te thotë se shumë shpejt do të jetë disponibël edhe për modelet e iPhone.

©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078740119934082
    array(1) { ["section"]=> string(59) "iphone-ndryshon-serish-funksioni-i-ri-gati-per-lancim-78130" }