INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tani do mund të përdorni Google edhe natën . Zbuloni pse

Tani do mund të përdorni Google edhe natën . Zbuloni pse

Publikuar më: 12:47 09-11-2018

Ne e dimë që aplikacionet që ofrojne dark mode mund të zgjasin jetën e baterisë në telefonat tanë me ekranet OLED. Është e vërtetë në Android, është e vërtetë edhe per iPhone. Kjo është për shkak se pikselet individuale duhet të bëjnë më pak punë në zonat e errëta të ekranit dhe nuk përdorin pothuajse asnjë pixel kur shfaqin ekran te zi.

  Kjo bëri që Google të të njohë vlerën e modalitetit dark mode. Mesazhet e YouTube dhe Android tashmë e kanë atë, dhe Google po sjell gjithashtu funksionin në aplikacionin e saj të telefonit dhe e teston atë në faqen Google. Android mund të vendoset gjithashtu në një temë të errët për cilësimet e shortcuts dhe butonat e aplikacioneve.
©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010462999343872
    array(1) { ["section"]=> string(60) "tani-do-mund-te-perdorni-google-edhe-naten-zbuloni-pse-78129" }