INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
INSTAGRAM sjell një ndryshim të madh. Ja cili është ai

INSTAGRAM sjell një ndryshim të madh. Ja cili është ai

Publikuar më: 14:31 08-11-2018

Vitin e kaluar, Instagram paraqiti një filtër të komenteve  për të vërejtur fjalë dhe fraza ofenduese ne rrjetin social. Tani, kompania po zgjeron  nje mbulim të ngjashëm me fotot dhe caption-at . Kompania , njoftoi se do të përdorë AI (artificial inteligence ) për "zbulimin proaktiv të ofendendimeve " përpara se të dërgojë kete  përmbajtje tek  perdoruesit.

Instagram Banner

Opsioni ri do të hapet për përdoruesit në javët e ardhshme, dhe e  njëjta teknologji po shtohet edhe për  Live videos.

Me besimin e publikut në Facebook që vazhdon të bjerë, Instagram mbetet rrjeti i vetem i suksesit në formacionin e kompanisë. Dhe duke qene nje aplikacion i suskseshem Facebook nuk deshiron ta demtoje ate me komente ofenduese por te mbaje çdo gjë ne një linje pozitive.

Kjo është arsyeja pse kompania e mori kete vendim dhe  është mirë që këto filtra jane marre seriozisht nga ana e Instagram pasi tani mund te kemi nje komunitet virtual me më pak "dhunë" . 

© insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079631805419922
    array(1) { ["section"]=> string(59) "instagram-sjell-nje-ndryshim-te-madh-ja-cili-eshte-ai-78044" }