INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook jep deklaratën e rëndësishme. Ja çfarë ndodhi sot

Facebook jep deklaratën e rëndësishme. Ja çfarë ndodhi sot

Publikuar më: 10:46 08-11-2018

Facebook sot bëri lajmerimin e madh që pajisjet për videochat në shtëpi Portal dhe Portal Plus, janë në shitje, një muaj pasi u njoftuan zyrtarisht.

Instagram Banner

Produktet janë pothuajse ekskluzivisht të fokusuara në biseda video. Edhe pse ata gjithashtu shfaqin fotografi, luajnë muzikë dhe suportojnë një numër të vogël të sherbimeve video, funksioni i tyre i është shumë i kufizuar si përshembull nuk mund të shfletoni Facebook në to.

Ata kanë për qëllim përdorimi e tyre për të biseduar me njerëz në Facebook Messenger ose me ata qe kane një Portal, dhe Facebook ka ndërtuar truke smart ne kamer për ta bërë atë më të lehtë. Të dy pajisjet kanë një aparat fotografik të vetëm në pjesën e perparme, por kamera do të zmadhojë dhe do t'ju ndjekë kudo qe ju lëvizni, kështu që ju nuk duhet të mbani një telefon në fytyrë ndërsa jeni duke biseduar. Në këtë mënyrë, ju mund të lëvizni nëpër dhomë dhe të mbeteni të angazhuar në një telefonatë. ©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097570419311523
    array(1) { ["section"]=> string(63) "facebook-jep-deklaraten-e-rendesishme-ja-cfare-ndodhi-sot-78002" }