INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E keni menduar ndonjëherë veten se pse duhet të bëjmë SEKS? Doktori i njohur jep këto 9 arsye

E keni menduar ndonjëherë veten se pse duhet të bëjmë SEKS? Doktori i njohur jep këto 9 arsye

Publikuar më: 22:10 26-04-2018

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Sipas Dr. Sherry Ross ka 9 arsye se përse duhet të bëjmë seks.

1-Djeg kaloritë

2-Forcon sistemin imunitar

3-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës

4-Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve

5-Zgjidh problemet me pagjumësinë

6-Shton shanset e shtatzënisë

7-Përmirëson shëndetin mendor

8-Parandalon krijimin e rrudhave

9-Të bën më të zgjuar.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0022990703582764
    array(1) { ["section"]=> string(98) "e-keni-menduar-ndonjehere-veten-se-pse-duhet-te-bejme-seks-doktori-i-njohur-jep-keto-9-arsye-56496" }