INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Chrome sjell një ndryshim drastik.Ja opsioni i ri

Chrome sjell një ndryshim drastik.Ja opsioni i ri

Publikuar më: 11:39 09-11-2018

Google po paraqet një përditësim të vogël, por të rëndësishëm në shfletuesin e tij të Chrome, një i projektuar për të parandaluar që konsumatorët të mashtrohen nga shërbimet e abonimit të telefonisë të cilat jane me pagesë.

Disa faqe u ftojnë vizitorëve të futin numrin e telefonit të tyre celular në mënyrë që të regjistrohen në një lloj shërbimi, si për shembull një lojë mobile, por nuk është gjithmonë e qartë se sa do të paguhet apo edhe nëse ato jane me pagesë.


Me lançimin e Chrome 71, shfletuesi i Google në celular dhe desktop, si dhe në Android WebView, do të shfaqë një paralajmërim nëse zbulon se nuk ka informacion të mjaftueshëm të parapagimit mobil në dispozicion të përdoruesit.
Vizitorëve do t'i jepet mundësia për të vazhduar në një faqe interneti, por sipas parazgjedhjes opsioni i theksuar është që ta kthejë perdoruesin në faqen e mëparshme.

©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.011384010314941
    array(1) { ["section"]=> string(55) "chrome-sjell-nje-ndryshim-drastik-ja-opsioni-i-ri-78114" }