INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Artistët e zemëruar: Do hyjmë në grevë, të vijnë rruspat sipër nesh

Artistët e zemëruar: Do hyjmë në grevë, të vijnë rruspat sipër nesh

Publikuar më: 13:25 06-07-2018

“Deri në grevë urie do hyjmë, le të vijnë rruspat sipër nesh,” kjo është një nga deklaratat më të forta të artistëve pas miratimit të Projektigjit për Teatrin. Artistët dhe qytetarët janë indinjuar edhe më shumë, pasi shpresuan se deputetët nuk do ta kalonin draftin ndaj disa shohin si zgjidhje grevën. Në fund të protestës maratonë, që zgjati rreth 12 orë artistët thanë se nuk do të dorëzohen. Po dhe sot ka patur reagime të ashpra.

Deklaratat më pikante:
-Ata janë njerëz të rrezikshmë!
-Do bllokojmë Teatrin, do japim shfaqje falas.
-Akti i sotëm është akti i turpit.
-Luhet fati i historisë së kombit tonë. Ne jemi Shqipëria!
-Nëse kjo kauzë mbaron këtu është legjitimuar diktatura. Në Shqipëri s'ka më vend, duhet të ikim.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0090858936309814
    array(1) { ["section"]=> string(71) "artistet-e-zemeruar-do-hyjme-ne-greve-te-vijne-rruspat-siper-nesh-64026" }