INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbuloni se cila është frika juaj më e madhe duke zgjedhur një nga shtëpitë

Zbuloni se cila është frika juaj më e madhe duke zgjedhur një nga shtëpitë

Publikuar më: 20:33 14-07-2021

Nga çfarë frikësohesh? Zbulojeni këtë përmes testit të shtëpisë. Secili prej nesh fsheh pak a shumë një frikë të njohur.

 

Ka nga ata që kanë frikë nga errësira, ata që kanë frikë nga ëndërrimi i madh, ata që kanë frikë nga emocionet dhe mbase që nuk e dinë atë, shkruan GreenMe.

Për të zbuluar se cila është frika juaj më e madhe, zgjidhni një nga shtëpitë që shihni në imazh dhe lexoni profilin përkatës.

Shtëpia 1

 

Nëse keni zgjedhur shtëpinë numër 1, frika juaj më e madhe janë ëndrrat e mëdha. Ju ndoshta keni tendencë të nënvlerësoni veten dhe të mos u jepni shumë rëndësi dëshirave tuaja më autentike dhe të thella, vetëm nga frika se mos nuk jeni në gjendje t’i përmbushni ato. Mundohuni të ndryshoni perspektivën tuaj, t’u jepni ëndrrave tuaja një shans.

Shtëpia 2

A keni zgjedhur shtëpinë numër 2? Frika juaj më e madhe ka të bëjë me emocionet. Ju ndoshta mendoni shumë dhe nuk e lini veten të veprojë emocionalisht. Ky qëndrim tenton t’ju kufizojë në shumë fusha.

 

Shtëpia 3

A keni zgjedhur shtëpinë numër 3? Frika juaj më e madhe është vetmia. Ju pëlqen të rrethoheni vazhdimisht me miq dhe të njohur. Ideja për ta gjetur veten vetëm nuk ju tërheq aspak.

 

Shtëpia 4

Nëse keni zgjedhur shtëpinë numër 4, frika juaj më e madhe ka të bëjë me të panjohurën. Çdo gjë që është përtej kontrollit tuaj ju bën të shqetësoheni. Ju preferoni situata të njohura, nuk ju pëlqen të përjetoni gjëra të reja dhe madje as aventura.

Shtëpia 5

A keni zgjedhur shtëpinë numër 5? Frika juaj më e madhe ka të bëjë me të ardhmen. Ju nuk mund të jetoni në të tashmen, por keni tendencë të mendoni vazhdimisht se çfarë do të ndodhë nesër. Dhe problemi është se ju jeni të tmerruar nga kjo.

 

Shtëpia 6

A keni zgjedhur shtëpinë numër 6? Frika juaj më e madhe janë të tjerët. Ju vazhdimisht shqetësoheni për atë që ata mendojnë për ju dhe prekeni në një masë të tillë që vështirë se tregoni veten për atë që jeni në të vërtetë.

Article Logic
Execution time: 0.0040988922119141