INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Virale/ S’ka patur kurrë duar, por sfidon fatin dhe fiton çmimin për shkrimin më të bukur! Po si ja doli? [FOTO]

Virale/ S’ka patur kurrë duar, por sfidon fatin dhe fiton çmimin për shkrimin më të bukur! Po si ja doli? [FOTO]

Publikuar më: 14:22 30-04-2019

Një vogëlushe ka sfiduar fatin! Edhe pse ka lindur pa duar ka mundur falë vullnetit të mësojë të shkruajë. 10-vjeçarja Sara Hinesley ka lindur në Kinë dhe pas disa vitesh sëbashku me familjen e saj u larguan për një jetë më të mirë në Amerikë.

Sara që e vogël ka mësuar të shkruajë dhe të vizatojë dhe njihet si një fëmijë me vullnet të fortë. Ajo mori pjesë në një konkurs për shkrimin më të mirë dhe tani ka fituar vendin e parë. Sara do të tërheqë çmimin në fund të vitit shkollor dhe kjo fitore e bëri ata të famshme në të gjithë Amerikën. Lajmi është bërë viral në të gjithë globin dhe ka dhënë mesazh të qartë që pavarësisht vështirësive askush s’duhet të heqë dorë nga të mësuarit dhe shijuarit e jetës.

vaaaa.jpg

Article Logic
Execution time: 0.007828950881958