INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vërtet mendon kështu? Një piktor gjerman vizaton në hartë Shqipërinë në formë e prezervativit[FOTO]

Vërtet mendon kështu? Një piktor gjerman vizaton në hartë Shqipërinë në formë e prezervativit[FOTO]

Publikuar më: 16:30 21-03-2019

Një piktor gjerman ka vizatuar Europën në një mënyrë të veçantë. Sipas formës në hartë të çdo shteti, piktori Zakabier ka vizatuar Europën në mënyre humoristike.

Piktori e vizatoi Shqipërinë si një prezervativ, kjo gjë që mund të sjellë reagime negative, pasi është i vetmi objekt ofendues në të gjithë hartën. Bullgaria është vizatuar si një mace, Qipro si një mi, Italia si një çizme, Sllovenia si pulë dhe Finlanda si një dragua.

Gjermani thotë se edhe kur sheh retë ‘thur’ diçka në fantazinë e tij.

Për këtë arsye edhe ai ka provuar që të pasqyrojë fantazinë e tij lidhur me mënyrën se si duken shtetet europiane duke i pasqyruar si një kafshë apo si një objekt.

shq.png

Article Logic
Execution time: 0.0025320053100586