INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tragjedi që të lë pa fjalë! Humbin jetën 21 minatorë

Tragjedi që të lë pa fjalë! Humbin jetën 21 minatorë

Publikuar më: 17:11 13-01-2019

Kushtet e këqija në punë kanë bërë që dhjetra minatorë të humbin jetën. Së fundmi një tragjedi është shënuar në veri të Kinës. 21 minatorë kanë humbur jetën, për shkak të shembjes të një pjesë të minierës, ku po punonin.

Ngjarja ndodhi në provincën Shanxi, ku 66 minatorë të tjerë u shpëtuan nga ekipet e emergjencës.
Shkaqet e shembjes së pjesës së sipërme të minierës po hetohen.

Edhe më herët kanë ndodhur aksidentet në miniera të Kinës. Kujtojmë këtu dhe muajin tetorin të 2018, ku 20 minatorë mbetën të vrarë në një minierë në provincën Shandong.

Article Logic
Execution time: 0.0032749176025391