INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tjetër grup refugjatësh në Kapshticë, ndalohen 32 sirianë dhe palestinezë

Tjetër grup refugjatësh në Kapshticë, ndalohen 32 sirianë dhe palestinezë

Publikuar më: 16:13 18-08-2018

Vijon ardhja e refugjatëve nga Lindja që zgjedhin Shqipërinë si vend tranzit për të hyrë në Europë.

Rreth 32 refugjatë të paligjshëm janë ndaluar sot në Kapshticë.

Ata janë të gjithë meshkuj, nga Siria dhe Palestina.

Mësohet se ata janë mbajtur për dy ditë në pikën e postës në Kapshticë pasi drejtoria e kufirit nuk përballonte marrjen e deklarimeve të.

Pas përfundimit të procedurave ligjore, refugjatët janë dërguar drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë nëpërmjet një autobusi.

Article Logic
Execution time: 0.004439115524292