INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Thirrje për seancë të jashtëzakonshme nga Dekanati i Histori-Filologji[FOTO]

Thirrje për seancë të jashtëzakonshme nga Dekanati i Histori-Filologji[FOTO]

Publikuar më: 16:44 05-02-2019

Profesorët dhe studentët e Filologji-Histori vijojnë të protestojnë. Në këto kushte mësohet se dekanati i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë i ka bërë thirrje pedagogëve për seancë të jashtëzakonshme.

Mësohet se gjatë kësaj seance do të diskutohet për ligjin e Arsimit të Lartë, për situatën në të cilën ndodhen studentët dhe pedagogët.
Kujtojmë se prej disa ditësh studentëve grevistë ia janë bashkuar edhe pjesa më e madhe e pedagogëve të këtij fakulteti.

dek.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0020210742950439