INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Thethi i bllokuar, dëbora izolon banorët prej dy javësh

Thethi i bllokuar, dëbora izolon banorët prej dy javësh

Publikuar më: 11:45 26-12-2018

Zonat e thella malore janë izoluar. Reshjet e dëborës kanë bllokuar banorët, të cilët nuk mund të lëvizin. Një prej tyre është dhe zona e Thellit, e cila prej dy javësh është e izoluar nga bora.

Trashësia e borës ja arritur deri në 80 cm ndërsa përpos rrugës së bllokuar zona është pa energji elektrike.
Banorët apelojnë për ndihmë nga shteti për të hapur rrugën. Bllokimi i rrugës nga dëbora ka lënë papunë edhe rreth 300 bujtina turistike në Theth.
Ndërkohë që akset e tjera në Bogë dhe Razëm janë të kalueshme pa probleme por këshillohen drejtuesit e mjeteve që të kenë zinxhirë.

Article Logic
Execution time: 0.0032320022583008