INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
‘Të jesh shqiptar është privilegj’, këngëtarja e famshme turke bën deklaratën e papritur [FOTO]

‘Të jesh shqiptar është privilegj’, këngëtarja e famshme turke bën deklaratën e papritur [FOTO]

Publikuar më: 19:28 02-06-2020

Simge Sagin është një ndër këngëtaret më të pëlqyera turke. Ajo e ka nisur karrierën e saj që në vitin 2000 dhe këngët e saj priten shumë mirë nga publiku.

Por diçka që nuk e dinit për Simgen është fakti se ajo është me origjinë shqiptare. Nëna e këngëtares është nga Shqipëria ndërsa babai është turk.

Së fundmi, revista "Who" shkruan se këngëtarja ka publikuar në Instastory një foto të një byreku shqiptar të gatuar nga e ëma.

“Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”, ka shkruar këngëtarja, e cila ka fshirë postimin.

728231487d08e1dc8aec5430f7f7e3d5_L.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0018560886383057