INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Të gjithë jemi ''fiksuar'' me rolet e tij, por e keni dëgjuar ndonjëherë ''Jamaçin'' të flasë SHQIP?! E shihni këtu! [VIDEO]

Të gjithë jemi ''fiksuar'' me rolet e tij, por e keni dëgjuar ndonjëherë ''Jamaçin'' të flasë SHQIP?! E shihni këtu! [VIDEO]

Publikuar më: 17:28 17-10-2020

E kush nuk e mban mend “Memon” nga filmi “Mrekullia në qelin Nr.7” që gjatë periudhës së karantinës përloti të gjithë me rolin e tij. Roli i luajtur aq bukur nga aktori i famshëm turk, Aras Bulut Iynemli, ka fituar zemrat e miliona njerëzve nga gjithë bota, duke thyer rekorde shikueshmërie.

E pikërisht protagonist i këtij seriali ishte i ftuari i radhës në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli” që transmetohet në Klan Kosova. Ndër pyetjet e shumta ku foli për karrierën dhe planet e tij, në një moment ai tentoi të fliste disa fjalë në gjuhën shqipe, e te të cilat hasi në vështirësi.

 

Megjithatë aktori simpatik dhe shumë i talentuar gjatë intervistës tregoi modestinë që e karakterizon e që është edhe njëra nga arsyet që tashmë numëron miliona fansa, e të shumta janë edhe ata shqiptarë.

Article Logic
Execution time: 0.0042369365692139