INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Të famshmit e pashkollë. Braktisën mësimet por u bënë të suksesshëm [VIDEO]

Të famshmit e pashkollë. Braktisën mësimet por u bënë të suksesshëm [VIDEO]

Publikuar më: 15:36 05-05-2018

Studimet tregojnë se një nxënës braktis shkollën e mesme çdo 26 sekonda. Kjo është e njëjtë me 7,000 në ditë. Pas braktisjes së shkollës, pak prej tyre arrijnë të gjejnë mjetet e duhura për të lulëzuar në jetë, pa arsimim të duhur. Por disa prej tyre kanë arritur të shkëlqejnë duke pasur një karrierë të suksesshme. Ju ndoshta nuk e keni imagjinuar por yjet e famshëm si Johnny Depp dhe Cameron Diaz nuk kanë mbaruar shkollën e mesme e megjithatë kanë ndjekur ëndrrat e tyre. Disa prej këtyre emrave do t'ju habisin. Ylli i Matrix Keanu Reeves ndërroi katër shkolla të ndryshme gjatë pesë viteve. Ndalesa e tij e fundit ishte në Shkollën Etobikoke të Arteve. Ai përfundoi duke u dëbuar kur ishte 16 vjeç. Aktorja e bukur e ‘Charlie's Angels’, Cameron Diaz kishte ëndrra më të mëdha se sa shkolla e mesme mund ti ofronte. Diaz shkoi në të njëjtën shkollë me Snoop Dogg, shkollën e Lartë Politeknike në Long Beach. Diaz vendosi të braktisë shkollën në moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare dhe të ndjekë një karrierë modelimi. Vlera neto e Jim Carrey vlerësohet rreth 150 milionë dollarë. Megjithatë, jeta e komedianëve dhe e aktorëve nuk është gjithmonë, si të bësh një shëtitje në park. Ylli u rrit në mënyrë jo të privilegjuar në Ontario, Kanada, ku ai dhe vëllezërit e motrat e tij punonin si kujdestarë për të ndihmuar familjen. Nëna e Carrey u sëmur dhe ai zgjodhi të braktiste shkollën, në mënyrë që të përqendrohej në kujdesin ndaj saj. Superstari kanadez Drake vendosi në një moshë të vogël se shkolla nuk ishte për të. Ai mori pjesë në Akademinë prestigjioze të rrugës Vaughan ku përfundimisht u largua në moshën 15 vjeçare në vitin 2002. Ai ishte i fokusuar në karrierën e tij të aktrimit në atë kohë. Mos lejoni që aktori i Harry Potter, Daniel Radcliffe t’iu mashtrojë. Ai mund të ketë bërë shumë zhurmë me librat në film, por ky nuk ishte rasti në jetën reale. Radcliffe hoqi dorë nga shkolla pasi filloi aktrimin. Shumë prej jush nuk janë në dijeni se Johnny Depp ka qenë i pasionuar pas muzikës dhe se e la shkollën në moshën pesëmbëdhjetëvjeçare për të ndjekur karrierën muzikore në shkëmb. Kur u shpërngul në Los Anxhelos, Depp u takua me Nicolas Cage. Cage hapi disa dyer që i mundësuan Depp një karrierë si aktor. Catherine Zeta-Jones është një grua shumë bukur dhe mund t’ju duket e habitshme por ajo e ka lënë shkollën kur ishte 15 vjeç. Që kur ishte i ri, Tom Cruise donte të bëhej prift. Pasi ndoqi një vit shkollën fetare, ai e braktisi dhe u nis për në Nju Jork. Përballja me bandat që në moshë të re mund të japi aftësi për të luftuar si askush. Ky është edhe rasti i boksierit të madh George Foreman, i cili la shkollën kur ai ishte shumë i vogël. Ai zgjodhi të ndeshej në rrugë duke drejtuar anëtarët e bandës. ‘Notebook’ është një nga filmat më romantikë. Ryan Gosling dhe Rachel McAdams hodhën zemrën e tyre në të. Gosling braktisi shkollën e mesme kur ishte shtatëmbëdhjetë vjeç, falë Rambo-s. Ai tregoi se u frymëzua nga filmi për të ndjekur karrierën si aktor. Njerëzit etiketuan Hilary Swank si hipokrite. Ajo luajti në filmin ‘Shkrimtarë të Lirisë’ ku nxiti studentët të qëndronin në shkollë dhe të bënin punë të mirë. Dhe njerëzit ngritën pyetjen si mund ta bëjë këtë, kur ajo vet braktisi shkollën e mesme të Pasadenit të Jugut? Nicolas Cage u largua nga shkolla e artit në Beverly Hills kur ishte 16 vjeç. Quentin Tarantino vendosi që ta linte shkollën në moshën pesëmbëdhjetë vjeçare dhe filloi të punonte në një teatër të rritur në të njëjtën kohë marrte mësime në klasat e aktrimit. Nëse Jay-Z është i suksesshëm sot, edukimi i tij nuk është arsyeja kryesore. Ai nuk mori një diplomë nga universiteti i më i mirë në Nju Jork. Reperi mësoi rreth biznesit duke u marrë me tregtinë e drogës. Ai braktisi shkollën e mesme për të ndihmuar nënën e tij që të paguante faturat. John Travolta u përpoq të përshtatet, por askush nuk mund të përshtatet me jetën e tij gjatë shkollës së mesme. Ai donte të bënte gjëra për të cilat miqtë e tij nuk ishin të interesuar. Travolta braktisi shkollën e mesme Dëight Morrow në Nju Xhersi për të vazhduar aktrimin me kohë të plotë.

Article Logic
Execution time: 0.0055739879608154