INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tableti i ri nga Honor

Tableti i ri nga Honor

Publikuar më: 15:02 01-11-2018

Honor Waterplay 8 është tableti më i ri me sistemin operativ Android, njoftuar vetëm disa orë larg nga smartphone shumë intrigues, Honor Magic 2.

Instagram Banner

Siç kuptohet lehtë nga emri, Waterplay 8 është e pajisur me një ekran 8 "IPS LCD me një rezolucion prej 1920x1200 piksele dhe një raport të ekranit / trup të barabartë me 74.13%. Për të luajtur sistemin operativ Android Oreo 8.0 me software EMUI 8.0 mendon proçesori Kirin 659 Octa-core mbështetur nga 4GB RAM dhe 64 ose 128GB hapësirë të brendshme të zgjerueshme nëpërmjet Micro SD slot.

Në aspektin e multimedias, Honor Waterplay krenohet me një kamerë të pasme të dyfishtë me sensorë 13 + 5MP dhe një kamera të vetme 8MP me f / 2.0 hapje fokale. Së fundi, ekziston prania e një certifikimi IP67 kundër ujit dhe pluhurit dhe mbështetjes për GPU Turbo.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.007620096206665