INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Suporti per mouse-in dhe tastierën në Xbox One vjen së shpejti

Suporti per mouse-in dhe tastierën në Xbox One vjen së shpejti

Publikuar më: 11:14 26-09-2018

Microsoft ka njoftuar se duke filluar nga javët e ardhshme, një grup i përzgjedhur i Xbox Insider do të jetë në gjendje të testojë suportin e mouse-it dhe tastierës.
Para hapjes së shisheve të shampanjës, megjithatë është e nevojshme të bëhen disa sqarime. Mbështetja në lojëra është plotësisht në diskrecionin e zhvilluesit të lojës, kështu që jo të gjitha titujt do t'ju lejojnë të përdorni mouse-in dhe tastierën.

Instagram Banner

Lojtaret mund të përdorin tastierë dhe mouse si me fishë si dhe wireless, por Microsoft ende ka partneritet me Razer, nga e cila do të shfaqet një linjë të produkteve dedikuar për Xbox, e plotësuar me ndriçim Chroma.

Informata të mëtejshme do të zbulohen më 10 nëntor, me një listë të lojrave që mbështesin dy pajisjet dhe më shumë detaje mbi partneritetin me Razer.

Me rëndësi të veçantë është bilanci në mes të përvojës së luajtur me mouse dhe tastierë, dhe një me kontrollues, për shembull në FPS konkurrues në internet, ku lag e pajisjeve shpesh mund të jetë vendimtar për fitoren përfundimtare.

Article Logic
Execution time: 0.0034148693084717