INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shfaqet problemi i parë i Iphone Xs dhe Xs Max

Shfaqet problemi i parë i Iphone Xs dhe Xs Max

Publikuar më: 11:16 26-09-2018

Disa nga pronarët e iPhone XS dhe XS Max kanë gjetur se krahasuar me iPhone-in e tyre të vjetër (si iPhone 7 dhe iPhone X) fuqia e sinjalit të telefonit është shumë më e ulët dhe nuk kanë marrje të mirë wireless.

Ka disa postime në Twitter dhe gjithashtu në forumet mbështetëse të Apple që sinjalizojnë forcën e dobët të sinjalit; Përdoruesit Reddit sugjerojnë se këto probleme nuk janë të kufizuara në një model të vetëm.

Ekspertët kanë testuar fuqinë e sinjaleve në iPhones të ndryshëm në një laborator dhe kanë gjetur se ato të gjeneratës së para-fundit, iPhone 8 dhe iPhone X, kanë një pritje më të fuqishme sesa pajisjet e lëshuara.

Instagram Banner

Për më tepër, në iPhone të ri një antenë është futur në anën e poshtme të pajisjes për të siguruar marrjen e mirë edhe duke përdorur SIM të dyfishtë; përveç rrënimit të simetrisë, kjo antenë nuk duket se ofron forcë optimale të sinjalit.

Article Logic
Execution time: 0.0031590461730957