INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Suksesit të Taynës dhe Mozzik mos vallë LOREDANA iu përgjigj me këtë postim? [FOTO]

Suksesit të Taynës dhe Mozzik mos vallë LOREDANA iu përgjigj me këtë postim? [FOTO]

Publikuar më: 18:35 25-01-2020

“Edhe ti” është bashkëpunimi më i ri i Mozzik dhe Tayna. Kënga e tyre ishte paralajmëruar të lançohej më 28 janar mirëpo audio e këngs qarkulloi online 7 ditë më përpara (kliko këtu) duke bërë që dy artistët ta publikonin projektin e tyre më parë.

“Edhe ti” deri më tani është pëlqyer shumë nga publiku duke arritur edhe miliona klikime në “YouTube” duke bënë namin edhe në playlistat e disa vendeve të tjera përveç Shqipërisë.

Gjatë këtyre ditëve qarkulluan shumë lajme që krahasonin këngën e re të Mozzik dhe Taynës me këtë të Loredanës, mirëpo kjo e fundit ka bërë një postim në rrjetet sociale ku tregon çmimin që ka fituar.

Loredana dhe JuJu sollën bashkë bashkëpunimin ‘Kein wort’ që pritej të ishte një sukses në vete falë emrave që bashkuan forcat.

E nuk është dashur shumë që ky projekt të ngjitet në maje të klasifikimeve në Gjermani, duke u bërë kënga e dytë e Loredanës që merr vendin e parë në top lista.

Lajmin e gëzueshëm, Lori e ka ndarë përmes Instagramit ku mes tjerash shprehet:

‘Ndonjëherë është e vështirë për mua të kuptoj pse bëni edhe krahasime midis meje dhe Juju. Ne jemi të dyja vajza të pavarura me të dy këmbët në tokë dhe kjo është pikërisht ajo që kemi dashur t’i përcjellim botës dhe mbi të gjitha femrave të tjera. E lumtur që dy vajza mblidhen në një fushë të fortë mashkullore dhe thyejnë rekordin me 2.3 milion streams brenda një dite. Juju jam krenare për ne. Ne i japim jetën dhe shpirtin tonë muzikës dhe familjes sonë’.

View this post on Instagram

Kein Wort ist auf der 1 !!!! Und ja Juju hat einer der geilsten Rap Parts auf diesen Song gemacht den ich jemals von ihr gehört habe. !!!! Manchmal fällt es mir schwer die Gesellschaft zu verstehen warum man überhaupt Vergleiche zwischen mir und Juju zieht. Wir sind beide selbständige Frauen die mit beiden Beinen im Leben stehen und genau das wollten wir der Welt und vor allem anderen Frauen da draußen vermitteln. Freut euch doch lieber, das in einer starken Männer Domäne sich zwei Girls zusammen schließen und mal kurz mit 2,3 Millionen streams an einem Tag den Rekord knacken. Juju ich bin stolz auf uns und das lassen wir uns von niemanden nehmen. Wir werden genau da anknüpfen wo wir aufgehört haben. Wir geben unser Leben und die Seele für unsere Musik und die Familie. Ihr könnt mich jederzeit und überall für mein handeln oder meine Art öffentlich nieder machen aber niemand hat das Recht diesen Song etwas negatives abzugewinnen. Das ist nicht nur ein Song. Für mich ist das ein Symbol an andere jungen Frauen in dieser Welt. Seid zusammen stark. Danke an meine Fans für den starken Support. @jujuvierundvierzig @miksu @macloud

A post shared by Loredana (@loredana) on

Article Logic
Execution time: 0.0037519931793213