INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sapo ka dalë iPhone Xs dhe Xs MAX dhe apple na zbulon iPhonin për vitin tjetër

Sapo ka dalë iPhone Xs dhe Xs MAX dhe apple na zbulon iPhonin për vitin tjetër

Publikuar më: 17:32 12-11-2018

Apple bashkohet me kompanitë e tjera dhe patenton një ekran me një "vrimë" anësore për të futur kamerën e përparme dhe sensorët e nxjerra deri tani. Pasi Huawei hipotizon një vend të caktuar për kapsulën, LG duke punuar në një panel "me vrima" dhe Samsung që tregon katër koncepte të ekraneve të ardhshme, edhe kolosi i Cupertinos imagjinon një zgjidhje që mund të zëvendësojë "notchin" e zbatuar deri tani në smartphonat aktual.

Instagram Banner

Patenta u miratua më 8 nëntor nga USPTO (Zyra e Patentave dhe Markave të Shteteve të Bashkuara), por daton në qershor dhe shpjegon se si duhet të kryhet shpimi i xhamit të përparmë.

Megjithëse kjo teknologji, për momentin, është vetëm teorike, mund të përdoret së shpejti nga prodhuesit më të mëdhenj të smartfonëve, duke përcaktuar fillimin e një hapi të ri revolucionar të dizajnit, në pritje të zhvillimit të ideve alternative.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0083260536193848