INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja si do të jetë controlleri i PlayStation 5

Ja si do të jetë controlleri i PlayStation 5

Publikuar më: 17:30 12-11-2018

Sony sapo ka marrë një patentë nga trupi patentave të SHBA-së në një prototip të një kontrollori të ri të konsolit me një ekran të vogël me prekje. A do të thotë kjo që në PlayStation 5 do të shohim një joypad me një ekran të integruar dhe të menaxhueshëm me kontrollet me prekje?

Instagram Banner

Nga patenta ende nuk është e qartë, por me sa duket ekziston mundësia që kontrollori i ri për PlayStation 5 të ketë disa funksione, duke përfshirë edhe transmetimin në ekran, edhe pa pasur nevojë të shoqërohet me një tastierë Sony. Por kjo është për momentin një indiskrecion dhe nuk ka asgjë të konfirmuar në këtë aspekt nga Sony. Ajo që duket e sigurt janë synimet e kompanisë japoneze për të ardhmen e konsolës së saj për video lojëra.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0028209686279297