INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Reagon ashpër pas shkarkimit Drejtori i Postës

Reagon ashpër pas shkarkimit Drejtori i Postës

Publikuar më: 15:24 02-06-2017

Drejtori i Përgjithshëm i Postave, Majlind Lazimi, ka folur pas shkarkimit dhe akuzës për detyrim të punonjësve në fushatë. Ai ka folur ashpër për vendimin duke thënë se është i paligjshëm dhe aq më tepër që nuk ka asnjë provë për presione ndaj punonjësve të institucionit që ai drejton.
Reagimi i Plotë:
Sapo u njoftova nga mediat për një lajm të çuditshëm për lirimin tim nga pozicioni i Dr. Përgjithshëm të Postës Shqiptare.
Shkarkimi im i paligjshëm dhe vetëm për arsye politike. Shkarkimi është hakmarrje politike. Nuk ka asnjë provë ligjore për këtë akuzë.
Është një akt dëshpërimi. Asnjë presion nuk është bërë ndaj asnjë punonjësi të postës shqiptare.

Article Logic
Execution time: 0.0030949115753174