INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama për blerjen e Eurobondit: Do të kemi sukses, opozita rrugëhumbur

Rama për blerjen e Eurobondit: Do të kemi sukses, opozita rrugëhumbur

Publikuar më: 12:51 24-09-2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me blerjen e eurobondit prej 500 mln eurosh. Në një postim në twitter, kreu i ekzekutivit thotë se në këtë operacion Shqipëria do të ketë sukses.

‘’Sot paradite Shqipëria u listua në tregjet ndërkombëtare të kapitalit për blerjen e Eurobondit dhe ne do të kemi sukses në këtë operacion, pikërisht sepse ekonomia, financat e qeverisja jonë, janë krejt e kundërta e atyre që thotë pasqyra e dëshpërimit të opozitës sonë rrugëhumbur!’’

rama.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0032958984375