INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nisnin punimet në Tiranë, rrjet i ri kanalizimesh në këtë zonë…

Nisnin punimet në Tiranë, rrjet i ri kanalizimesh në këtë zonë…

Publikuar më: 12:49 24-09-2018

Bashkia e Tiranës ka nisur një investim të rëndësishëm në një nga zonat më të banuara në kryeqytet pranë shkollës “Vasil Shanto”.
Projekti i ri i ndërmarrë në këtë zonë do të nxjerrë tërësisht nga funksioni rrjetin e vjetër të kanalizimeve në rrugën “Bajram Curri” pranë shkollës “Vasil Shanto”.
Ky investim nga ana e Bashkisë bëhet për të eleminuar çdo problematikë të mundshme që rrjeti i vjetër i amortizuar mund të shfaqë duke synuar dhe ujë më cilësor.
Mësohet se sot është punuar dhe në lagjen “Xhavit Shyqyri Demneri” ku dhe atje është ndërtuar një linjë e re furnizimi me ujë.

Article Logic
Execution time: 0.0037970542907715