INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama: Në administratë ka ende parazitë dhe grabitqarë

Rama: Në administratë ka ende parazitë dhe grabitqarë

Publikuar më: 10:27 21-04-2018

Një ditë pasi qeveria zhvilloi mbledhjen e radhës në qytetin e Fierit, kryeministri Edi Rama dhe ministrat kanë zhvilluar takime me drejtuesit qendrorë e vendorë për Punësimin, Shërbimet, Reformën e tokës. Kreu i qeverisë nuk ka nguruar të flas për problemet e mëdha në administratë me gjithë masat e ndërmarra. “Në administratë ka ende parazitë dhe grabitqarë. Qytetarëve u bihet në qafë padrejtësisht nga punonjësit duke kërkuar dokumentacione të panevojshme. Mbi 80 raste largime nga puna në administratë për punonjësit e hipotekave. Kemi prioritet që ta mbyllim çështjen e pronësisë së tokave në fshat”-deklaroi Rama. 

Article Logic
Execution time: 0.0034389495849609