INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse opozita vendosi të dërgonte në prokurori, Ramën?

Pse opozita vendosi të dërgonte në prokurori, Ramën?

Publikuar më: 15:44 11-07-2018

Me një lëvizje të mbajtur të fshehtë deri në çastet e fundit Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Mesditën e kësaj të mërkure, kryetaret e grupeve parlamentare te opozites, ai i PD-se, Edmond Spaho dhe i LSI-se, Petrit Vasili kanë dorezuar një kallezim tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. “Kërkojmë hetim penal ndaj Ramës për pengim të të vërtetës, për fshehje të të vërtetës duke mos dorëzuar provën e ekspertimit në një nga laboratorët më të mirë të botës”- tha Edmond Spaho. Sipas Petrit Vasilit, “kjo prokurori nuk ka perfunduar ende ekspertimin e audiopergjimit, ndërkohe qe Rama e kishte atë, menjëherë”.

Pikërisht, nga ky krahasim lindin dyshimet që e kanë bërë opozitën të ngrejë padi penale sepse pyetja shtrohet: si ka mundësi që për një gjë që dukej aq e thjeshtë dhe aq e kollajshme, sa Edi Rama e zbardhi brenda pak orëve, prokuroria po sorrollatet pa fund?

 

Ky lajm nuk pasqyron linjën editoriale të intv.al

Për të parë lajmin e plotë klikoni në:

https://lapsi.al/2018/07/11/kulisat-pse-pd-lsi-zgjodhen-te-kallzojne-penalisht-ramen/

Article Logic
Execution time: 0.0069680213928223