INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse meshkujt e rinj nuk i rezistojnë dot femrave më të mëdha në moshë? Habisin arsyet!

Pse meshkujt e rinj nuk i rezistojnë dot femrave më të mëdha në moshë? Habisin arsyet!

Publikuar më: 13:57 28-08-2018
Pra, sipas intv.al pse  meshkujt e rinj nuk i rezistojnë dot femrave më të mëdha në moshë?
Susan Winter, një eksperte e marrëdhënieve ka dhënë disa arsye pse ndodhë kjo:
1. Ato janë të qarta për gjërat që bëjnë
Meshkujt e rinj tërhiqen shumë nga femrat që nuk luajnë, por veprojnë. Ato, sipas intv.al e dinë mjaft mirë se çfarë bëjnë dhe duan.
2. Kanë vetbesim
“Vetbesimi është seksi”, -thotë Winter.  Kjo është e dëshirueshme për meshkujt e rinj në moshë.
3. Komunikimi i mirë
Qartësia është çelësi në çdo marrëdhënie. Ato nuk kanë frikë të përmirësojnë gjendjen që ndodhen duke komunikuar dhe me ketë rast shmangin edhe konfliktet.
4. Ato janë seksi
Duke përmendur Madonnën, Moore dhe Berry si shembuj, femrat më të moshuara tani janë të shëndetshme dhe të nxehta. Edhe pse mosha nuk mund të fshihet, sipas intv.al  ato ndihen seksi dhe të sigurta për pamjen e jashtme.
Burimi: Zoosk
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0029442310333252