INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse partneri juaj e ka hundën e madhe, ai fsheh këto sekrete. U habitëm!

Nëse partneri juaj e ka hundën e madhe, ai fsheh këto sekrete. U habitëm!

Publikuar më: 14:26 31-10-2017
Ja disa arsye, pse ekspertët mendojnë se këta meshkuj fshehin disa sekrete interesante. 
Hunda  e madhe, i bën njerëzit e tjerë të mendojnë se ky person ka: një personalitet të mirë dhe është plot jetë. Ja disa prej sekreteve që ata fshehin:
1. Kanë më shumë muskuj
Një studim zbuloi  se këta meshkuj kanë trup të bukur me muskuj, gjë që femrat e preferojnë.
Femrat kanë nevojë për dikë që t’i përqafojë fort dhe të ndihen të gjalla. Ky mashkull e arrin këtë gjë.
2. Janë më të zgjuar 
Ky përfundim vjen me një argument të qartë. Edhe në kohët e grekërve të lashtë dhe romakëve, një hundë e madhe tregonte fuqi dhe inteligjencë për një mashkull.
3. Kanë  fat me paratë
Disa ekspertë në Britaninë e Madhe, kanë studiuar meshkujt e fuqishëm të pasur dhe kanë dalë në përfundimin se meshkujt me hundë të madhe janë më të suksesshëm në botën e parasë.
4. Kanë më shumë imunitet
Sipas një studimi nga Universiteti i Ioëa, njerëzit me hundën e madhe kanë 7% më pak mundësi për t’u prekur nga ndonjë virus. Ata priren të jenë më të shëndetshëm.
5. Janë më të mirë në seks
Meshkujt me hundë të madhe, sipas Intv.al  janë më të mirë në seks.  Këtë  përfudnim  e sollën “Evolution and Human Behaviour “, ku sqaruan se kanë më shumë testosterone në krahasim me meshkujt që nuk kanë hundë të madhe.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0035538673400879