INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse do ishte fat ta kishit gruan të shenjës së shigjetarit? Do habiteni!

Pse do ishte fat ta kishit gruan të shenjës së shigjetarit? Do habiteni!

Publikuar më: 12:28 26-11-2018
Të gjithë e dini që jemi në sezonin e shigjetarit dhe ekspertët kanë veçuar disa arsye pse gruan do ishte fat ta kishit të shenjës së shigjetarit.
Sipas intv.al ja disa gjëra që duhet të dini:
1. Janë pasionante
Gratë shigjetare në dashuri janë pasionante dhe energjike. Me të jeta seksuale nuk do bëhet e mërzitshme dhe do mundohet t’i japë zjarr pasioni jetës seksuale në çift.
2. Dëshiron më shumë të ndihet e lumtur në një vend, sesa të mburret për luksin ku jeton
Shtëpia e saj zakonisht është në udhëtimet e saj, veprat e artit të të dashurve dhe rrobat e udhëtimit të saj të fundit. Hapësira e saj e jetesës zakonisht është e vogël, e thjeshtë dhe e shijshme. Ajo nuk fiksohet të jetojë në një shtëpi me super luks, por diku ku brenda saj të ndihet e lumtur.
3. Gratë shigjetare janë të ndershme, të ndërgjegjshme dhe të përkushtuara ndaj punës që ato bëjnë
Ajo dëshiron të  vendosë gjithë energjinë e saj në projekte të mëdha,  veçanërisht nëse ato kontribuojnë për të mirën e të ardhmes së saj. Nuk vuan për të gjetur punë, sepse nëse diçka e bën me dashuri, ka vetëm suksese më pas.
4. Janë ndër femrat më optimiste
Edhe pas një ndarjeje, ato nuk e vrasin shumë mendjen, e kalojnë me optimizëm. Pothuajse çdo situatë e kalojnë në mënyrën më të mirë. Nëse do keni pranë një femër shigjetar, do i buzëqeshni jetës. Motoja e tyre është: “Turn the page”, ose “ Më e mira po vjen”.
5. Dhurata më e mirë për të është një udhëtim
Nëse femrat e tjera do e kenë mendjen te ndonjë veshje të shtrenjtë, apo diçka tjetër materiale, sipas intv.al femra shigjetar do dëshironte një biletë udhëtimi për të parë një vend të ri. Kjo gjë i jep lidhjes më shumë pasion dhe thyen monotoninë. 
6. Nëse e fitoni zemren e saj, nuk do t’iu tradhtojë kurrë
Ndoshta duket si diçka negative, por nëse një femër shigjetar do shikojë që lidhja nuk ecën, ajo menjëherë do kërkojë të ndahet. Karakterizohet nga një impulsivitet naiv, nuk i mban dot gjërat që e shqetësojnë
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0090641975402832