INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit që mallkojnë të tjerët fshehin këtë sekret. Do habiteni!

Njerëzit që mallkojnë të tjerët fshehin këtë sekret. Do habiteni!

Publikuar më: 11:33 13-08-2018
Sipas shkencës dhe disa studimeve, jemi lodhur kot për të qenë të lumtur, madje e kemi stresuar veten më shumë.
Studiuesit kanë vendosur që ata që mallkojnë rregullisht janë më të lumtur, të shëndetshëm, inteligjentë dhe natyrisht të ndershëm.
"Në këtë mënyrë  ne jo vetëm që komunikojmë kuptimin e një fjalie, por edhe përgjigjen tonë emocionale ndaj kuptimit dhe  reagimin tonë emocional ndaj diçkaje. Gjithashtu na lejon të shprehim zemërim, neveri ose dhimbje, pa pasur nevojë të përdorim dhunën fizike".
 
Së bashku me këtë, sipas intv.al  studimet tregojnë se ata që mallkojnë kanë nivele më të larta integriteti dhe nga ana tjetër, të jenë njerëz shumë më të ndershëm. Hulumtuesit thonë gjithashtu se duke thënë disa fjalë të këqija herë pas here mund të lëshojmë endorfinë, dhe mund të përmirësojnë gjendjen tonë.
 
Nëse po kërkoni të provoni inteligjencën tuaj, mund të kuptoni se keni një fjalor më të mirë se ata që nuk dinë shumë fjalë të këqija. Gjithashtu, mallkimi mund të lidhet me një IQ më të lartë. Jini krenar për faktin se ndoshta jeni më të mençur se  ata.
Burimi: 9gag
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0081369876861572