INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
PS tërhiqet nga dënimi i politikanëve me ndalim për të udhëtuar në BE dhe SHBA

PS tërhiqet nga dënimi i politikanëve me ndalim për të udhëtuar në BE dhe SHBA

Publikuar më: 10:26 18-07-2019

Maxhoranca është tërhequr nga ndalimi për të udhëtuar jashtë të zyrtarëve politikë që dënohen për krime elektorale. Propozimi i shumëpërmendur nga kryeministri Edi Rama deri më 30 qershor, për ndalim që të dalin jashtë zyrtarët që bëjnë krime është hedhur poshtë. Këtë e bëri me dije kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë seacës së sotme parlamentare

“Amendameni i propozuar nga Bushati për penalizimin e përkohshëm deri në 10 vite të kujdo që cenon procesin zgjedhor, atë të ndalimit të udhëtimit jashtë vendit, në respekt edhe të konsultimit me deputetët e opozitës kemi menduar që ky amendament të mos votohet sot, të jetë pjesë e një diskutimi më të gjerë. Ky do të tërhiqet, por edhe në kuadrin ekzistues ne kemi ligje të tjera që kanë rregulluar këtë politikë sepse dhunën zgjedhore nuk e bëjnë njerëzit e thjeshtë por politikanët e dështuar. Për këta kemi ligjin për dekriminalizimin”, tha Balla.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.016705989837646
    array(1) { ["section"]=> string(84) "ps-terhiqet-nga-denimi-i-politikaneve-me-ndalim-per-te-udhetuar-ne-be-dhe-shba-98853" }