INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Probleme të rënda me Nvidia RTX 2080 Ti

Probleme të rënda me Nvidia RTX 2080 Ti

Publikuar më: 17:05 05-11-2018

Lançimi i NVIDIA RTX nuk ka qenë sigurisht nisja më e qetë e historisë së kompanisë nga Santa Clara. Që nga koha kur u lançuan, kartat grafike me të vërtetë kanë hasur në një sërë pengesash dhe kanë hasur në kritika të ndryshme. Duke u nisur nga funksioni i tyre kryesor, domethënë ray-tracking në kohë reale, ende nuk është shfrytëzuar për shkak të përditësimit të vonuar të Windows dhe mbi të gjitha për shkak të mungesës së titujve që në fakt e mbështesin atë.

Instagram Banner

Përdoruesit ankohen për probleme të tilla si objekte grafike, crash të sistemit me faqe blu të përsëritura dhe kartat që nuk punojnë mirë që nga koha e dorëzimit. Varianti më i prekur duket të jetë edicioni klasik i founder edition në këtë moment, por ka pasur gjithashtu raporte lidhur me versionet e prodhuesve të palëve të treta.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0027670860290527