INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një smartphone i ri nga HTC

Një smartphone i ri nga HTC

Publikuar më: 17:04 05-11-2018

Që HTC po lundron në ujërat e trazuara nuk është e re: shifrat financiare të shtatorit janë jashtëzakonisht alarmante, duke treguar një faturim prej mbi 40 milionë dollarë, 80,71% më pak se e njëjta periudhë e vitit e kaluar.

Instagram Banner

Për të ndryshuar kursin e gjërave u lançua në treg - për preorder - Exodus 1, smartphone i parë Blockchain nga kompania Taiwanese që mund të blihet duke paguar vetëm me kriptomonedha, me ekran 6" QHD+, SoC Qualcomm Snapdragon 845, 6GB RAM, 128GB memorie të brendshme, bateri 3500mAh dhe katër kamera, dy para (të dyja 8MP) dhe po aq të pasme (16MP).

Të kthehesh në treg duke ofruar një smartphone mid-range është një tjetër përpjekje nga menaxherët : një pajisje e re në fakt është certifikuar nga Bluetooth SIG koduar si HTC 2Q72XXX. Nga dokumentet e publikuara në faqen e internetit të institucionit për fat të keq nuk zbulojë shumë detaje, përveç se ajo do të jetë e pajisur me mbështetje për Bluetooth 4.2 dhe do të ketë një procesor Snapdragon 435 MSM8940 nga Qualcomm.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0037438869476318