INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Presidenti nuk dekreton ligjin për Teatrin, reagon PD: Vendim i përgjegjshëm

Presidenti nuk dekreton ligjin për Teatrin, reagon PD: Vendim i përgjegjshëm

Publikuar më: 15:33 27-07-2018

Partia Demokratike reagon pasi Presidenca bëri publik lajmin se kreu i shtetit Ilir Meta nuk e dekreton ligjin për shembjen e Teatrit duke e kthyer në Kuvend për rishqyrtim. Deputeti Tritan Shehu e ka cilësuar këtë vendim të Metës, si racional e të përgjegjshëm. Shehu ka ndarë një postim në Facebook, ku shkruan se dabti përsëri është i hapur!
Drtitan Shehu
“Nje vendim racional e i pergjegjshem i Presidentit Meta, shume mire i argumentuar ky, per te kthyer ne Kuvend ligjin arbitrar, klientelist, qe godet vlerat tona kombetare, vecanerisht ato te lidhura me trashegimine Perendimore e Italiane, fatkeqesisht dhe aktualisht te paketa keto ne vendin tone.
Nje ligj ky qe jo vetem na largon nga Europa per varferimin e ketyre trashegimive, por edhe pse bije ndesh me parimet e BE, te pranuara nga ne.
Debati perseri eshte i hapur tashme!”.

Article Logic
Execution time: 0.0034849643707275