INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Presidenca shpall kandidatët për Gjykatën Kushtetuese, ja kush janë 13 emrat

Presidenca shpall kandidatët për Gjykatën Kushtetuese, ja kush janë 13 emrat

Publikuar më: 20:14 26-03-2019

Presidenca ka publikuar sot listën e kandidatëve për gjyqtarë për në Gjykatën Kushtetuese. Bëhet fjalë për 13 emra që duan të jenë pjesë e Kushtetueses. Në njoftimin zyrtar të Presidencës thuhet:

"Pas përfundimit të afatit të aplikimit për “Vendin vakant” gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese, vakancë e plotë kjo që krijohet më datë 25.05.2019, e shpallur me Dekretin nr. 11133, datë 04.03.2019, të Presidentit të Republikës, rezulton se kanë aplikuar shtetasit e mëposhtëm:

1. Z. Alban Brati
2. Znj. Arta Vorpsi
3. Z. Avni Shehu
4. Znj. Elsa Toska
5. Znj. Fiona Papajorgji
6. Z. Ilir Mustafaj
7. Znj. Irena Reso
8. Znj. Kestrin Katro
9. Z. Klodian Rado
10. Z. Kostandin Kazanxhi
11. Znj. Marsida Xhaferllari
12. Znj. Mimoza Qinami
13. Znj. Valbona Bala (Pajo)

Lista me aplikantët e mësipërm, së bashku me dokumentacionin e dorëzuar, përcillen menjëherë pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për verifikim dhe vlerësim sipas ligjit."

Article Logic
Execution time: 0.0034859180450439