INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Portieri kosovar i Manchester City, huazoeht tek ekipi dy herë fitues i Champions League

Portieri kosovar i Manchester City, huazoeht tek ekipi dy herë fitues i Champions League

Publikuar më: 15:26 09-07-2019

Karierra e futbollistit kosovar ArijanetMuriç, pjesë e skuadrës së parë të ManchesterCity-t ka marrë një rrjedhë të re. Portieri 19 vjeçar është huazuar tek ekipi i NottinghamForest në Championship për të marrë më shumë minuta dhe eksperiencë këtë sezon.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi i Nottingham, duke e pritur me mjaft entuziazëm Arijetin. Futbollisti i kombëtares kosovare është një nga talentet më premtues në Angli dhe ka ëndërr fitimin e ChampionsLeague me City-n.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007936954498291
    array(1) { ["section"]=> string(93) "portieri-kosovar-i-manchester-city-huazoeht-tek-ekipi-dy-here-fitues-i-champions-league-98209" }