INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Policia PARALAJMËRON shoferët që thyejnë rregullat: Kjo nuk do të thotë që…

Policia PARALAJMËRON shoferët që thyejnë rregullat: Kjo nuk do të thotë që…

Publikuar më: 19:03 03-02-2019

Policia e Shtetit ju bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit.
Nëpërmjet një videoje shihen disa drejtues mjeti që thyejnë rregullat e qarkullimit dhe gjobiten, pasi fotografohen dhe filmohen nga Policia që është në terren.

“Ndonëse jemi struktura që kemi përgjegjësinë për të konstatuar dhe verifikuar shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor, kjo nuk do të thotë që përdoruesit e rrugës të neglizhojnë në këtë aspekt, duke manifestuar papërgjeshmëri permanente, kur kanë detyrimin, së pari ligjor, por edhe qytetar që me mënyrën sesi drejtojnë mjetet në raport me rregullat e qarkullimit rrugor, të kontribuojnë për një mjedis të sigurtë për të gjithë dhe kudo.

 

Article Logic
Execution time: 0.0032172203063965